Шукати в цьому блозі

29 жовтня 2013

Казкова подорож ,,Вас вітає казка"



                25 жовтня 2013р. в ЗОШ №24, 2Акл. відбулася казкова подорож: ,,Вас вітає казка". Другокласники зустрілися з героями різних казок, активно відгадували загадки Лисички ,,З якої казки ці речі?".

      Для дітей був підготовлений мультимедійний матеріал,,Подорож до казок", під час якого діти із задоволенням відповідали на запитання вікторини:,,Впізнай з якої казки". Позитивний настрій дітей викликали музичні паузи - діти радісно співали пісні разом з казковими та мультиплікаційними героями.

23 жовтня 2013

Козаки ми козачата,рідної неньки ми хлоп'ята"

Краєзнача мандрівка: " Козаки ми козачата, рідної неньки ми хлоп'ята" ( До Дня українського козацтва) 1-4 клас.

Фотостудія ,,Фантазія"

В Б\Ф № 4 ім. В. Гнаровської розпочала роботу фотостудія " Фантазія". Керівник студії Газієва О.С. разом з членами студії провела фотосесію:
" Спіймай осінь в об'єктив". Діти з задоволенням фотографували осінні пейзажі та ловили осінню красу в об'єктив.

22 жовтня 2013

,,Комп'ютер не іграшка"

        Юний друже!
   До твоєї уваги бібліографічно - інформаційна пам'ятка : ,,Комп'ютер не іграшка" ( Вплив комп'ютера на здоров'я дитини).Про цих чудових помічників і порадників сучасної людини можна говорити багато. Ми з тобою спробуємо навчитися правильно користуватися комп'ютером,так,щоб спілкування з ним приносило тільки користь.




   
Завітайте до бібліотеки за потрібною інформацією.



14 жовтня 2013

Наші духовні скарби: 14 жовтня Свято Покрови



      
   За народним календарем у жовтні закінчувалась осінь,і тому він був перехідним від осені до зими. Початком зими в українському селі вважалося свято Покрова.


      Особливо шанували в Україні Покрову запорозькі козаки. Вона була їхньою заступницею у далеких походах. Їі зображення завжди було на хрестах,які носили козаки. Тому в усі козацькі часи  головний храм Запорізької Січі мав назву на честь Покрови Пресвятої Богородиці. За давньою традицією,саме в цей день козаки на Січі вибирали собі отамана.
 
Це свято також тісно повязане з багатьма українськими народними звичаями й обрядами. До Покрови селяни мали встигнути зібрати з поля весь урожай і завершити всі найважливіші сільськогосподарські роботи.
   


      Окрім того ,добігав кінця період сватань – і наставала пора весільних гулянь та вечорниць,які тривали аж до Пилипівки. Тому дівчата на виданні молилися на Покрову до Богородиці , проказуючи особливі молитви – замовляння:,,Свята Мати - Покровонько, завинь  мою головоньку – чи в хустку, чи в онучу, най ся дівкою не мучу!

        Здавна вважалося, що Покрова є доброю покровителькою жіночого рукодільництва, особливо вишивання, що Мати Божа вишивала своєму синові Ісусові кольорові ризи.
 

      День святої Покрови є переломним: після нього вже починає нагадувати про себе зима. Тому й казали:,,Покрова всю землю покриває листом або снігом